Ostatnio na naszym forum

 • A wy jakie macie swoje kolekcje ze świata Might and...
  Autor: soulkings, napisano 21 kwietnia 2024 Przejdź
 • Ciekawe grafiki i rendery z Heroes
  Autor: Saruman, napisano 6 kwietnia 2024 Przejdź
 • Patch 3.3 autorstwa Hellburna - pytanie
  Autor: seenernie, napisano 20 marca 2024 Przejdź

Ostatnio dodane mapy

 • Wilcza Rapsodia
  Autor: Veracruz, dodano Zobacz
 • Wilcza Rapsodia (Sojusz)
  Autor: Veracruz, dodano Zobacz
 • Battlejuice 2 Delirium furens
  Autor: 32167, dodano Zobacz

Download

...czyli zbiór przydatnych rzeczy związanych z Heroes of Might and Magic III.


Łatki i dodatki


Łatki do Odrodzenia Erathii (1.4)
Zestaw łatek uaktualniających Odrodzenie Erathii do ostatecznej wersji 1.4 (dla posiadaczy starszych wersji Heroes). Zanim uruchomi się którykolwiek z patchy, należy sprawdzić we właściwościach pliku Heroes3.exe jego wersję.

Łatki do Ostrza Armagedonu (2.2)
Zestaw łatek uaktualniających Ostrze Armagedonu do ostatecznej wersji 2.2 (dla posiadaczy starszych wersji Heroes). Zanim uruchomi się którykolwiek z patchy, należy sprawdzić we właściwościach pliku H3blade.exe jego wersję.

Łatki do Cienia Śmierci (3.2)
Zestaw łatek uaktualniających Cień Śmierci oraz Złotą Edycję do ostatecznej wersji 3.2. Najczęściej instalacja którejkolwiek z tych łatek nie jest konieczna, gdyż najnowsze edycje Heroes są już opatrzone numerkiem 3.2. Zanim uruchomi się którykolwiek z patchy, należy sprawdzić we właściwościach pliku Heroes3.exe jego wersję.

Nieoficjalna Łatka 3.3
Patch autorstwa Hellburna przeznaczony do Heroes 3 w wersji Złota Edycja oraz polskiej wersji Complete z GOG.com. Aktualizuje on grę, wprowadzając najnowsze zmiany (których w każdej polskiej wersji brak) oraz poprawia wiele niedoróbek i błędów. Szczegóły dotyczące poprawek zostały opisane w pliku 'zmiany.txt'. Zawartość archiwum należy przegrać do katalogu z grą (nadpisując każdy plik), a następnie uruchomić plik 'instaluj'.

HD mod
Genialny mod pozwalający grać w Heroes 3 przy większych rozdzielczościach. Ponadto, poprawia on kilka błędów oraz dodaje nowe możliwości (np. podgląd punktów ruchu). Warto zaznaczyć, że mod ten NIE ingeruje w mechanikę gry, a więc można spokojnie używać go przy turniejach lub innych imprezach. Plik należy wgrać do katalogu z grą, a następnie uruchomić. Oficjalna strona HD mod.

Miniłatka lokalizacyjna dla HDmoda
Plik lokalizuje nieprzetłumaczone teksty z HDmoda (wersja z dnia 02.01.2024). Archiwum należy wypakować do folderu Heroes i podmienić istniejące pliki.

Horn of the Abyss 1.7.1
Ciekawe, fanowskie rozszerzenie Heroes III, dodające między innymi nowe zamki - Przystań oraz Fabrykę. Więcej o Rogu Otchłani możecie przeczytać na naszym dedykowanym temu modowi serwisie.

Spolszczenie Róg Otchłani 1.7.1
Nasze jaskiniowo-grotowe spolszczenie do powyższego nieoficjalnego dodatku. Zawartość archiwum należy wypakować do folderu z grą, nadpisując pliki.
Wersja z instalatorem

Heroes Kroniki 2.5.10
+
HDmod
Osiem spolszczonych kampanii Heroes Chronicles oraz dziewiąta, fanowska kampania - wszystkie dostosowane do gry pod HDmodem.
Dodatkowo, dostępne są również warianty kampanii o zwiększonym poziomie trudności.
Wymaga posiadania oryginalnych Kronik. Zawiera w sobie HDmoda.

Fixy i pomoce


32 Bit Patch
Łatka pozwalająca na grę w oknie przy każdej głębi kolorów. Działa z każdą wersją Heroes 3, także z Heroes Chronicles.

No-CD Heroes33
Plik powszechnie używany w rozgrywkach ligowo-sieciowych, pozwala na grę bez płyty.

CrAnim.txt
Plik, który znacznie przyspiesza animację jednostek na polu bitwy. Należy wgrać go do katalogu 'Data' w folderze gry.
Minipatch do Edytora Map Plik który wzbogaca edytor map o dodatkowe funkcje jak np kopiowanie fragmentu mapy lub wstawianie obiektów w niedozwolonych miejscach.

Armorer & Air Shield Fix
Złota Edycja
Plik naprawiający błąd związany z nieprawidłowym obliczaniem obrażeń od wieżyczek, gdy bohater posiada umiejętność Płatnerz lub jego oddziały są pod wpływem Tarczy powietrza. Plik ten znajduje się też w Patchu 3.3. Należy wgrać do folderu z grą i podmienić istniejący.
Armorer & Air Shield Fix
HD mod
Plik naprawiający błąd związany z nieprawidłowym obliczaniem obrażeń od wieżyczek, gdy bohater posiada umiejętność Płatnerz lub jego oddziały są pod wpływem Tarczy powietrza. Należy wgrać do katalogu '_HD3 Data' w folderze z grą i podmienić istniejący.
Odblokowane kampanie Trzy zapisy gier (dla Odrodzenia Erathii, Ostrza Armagedonu i Cienia Śmierci), które pozwalają zagrać w każdą kampanię. Pliki należy wgrać do katalogu 'Games' w folderze z grą.
Tribute to Strategists Anglojęzyczny, imponujący zbiór wiedzy na temat mechaniki Heroes 3.

Heroes III HD Edition


Komplet map AB/SoD dla RoE
Komplet 113 scenariuszy Ostrza Armagedonu i Cienia Śmierci, które zostały przekonwertowane dla Odrodzenia Erathii.

HDE Mod 1.11
Potężne narzędzie stworzone przez potmdehexa z myślą o ubisoftowym remake'u - Edycji HD. Program ten, całkowicie zintegrowany z grą, pozwala zwiększyć limit FPS z 30 do 60, pozwala na używanie skrótów klawiszowych (np. spacja), umożliwia grę na mapach XXL (np. 252x252). Ponadto, w przypadku posiadania zainstalowanego zwyczajnego Heroes 3 - program pozwala na skorzystanie z tamtejszego generatora map losowych.

H3mconvert
Program stworzone przez potmdehexa, który pozwala konwertować dowolną mapę Ostrza Armagedonu lub Cienia Śmierci do Odrodzenia Erathii.