Ostatnio na naszym forum

 • błąd 1992:10061
  Autor: smoketotem6, napisano 15 maja 2019 Przejdź
 • Pytania i problemy
  Autor: Filip3k21, napisano 28 kwietnia 2019 Przejdź
 • Heroes 3 HD wywala z gry
  Autor: Hellburn, napisano 28 kwietnia 2019 Przejdź

Ostatnio dodane mapy

 • Joined Lands(eng)
  Autor: Ingham, dodano 3 maja 2019 Zobacz
 • Around the Lake
  Autor: Furchtlos, dodano 3 maja 2019 Zobacz
 • Podzielony Świat v1.0 2x4
  Autor: Vitis, dodano 23 kwietnia 2019 Zobacz

11 lat Heroes III!

, autor: MiB

Dokładnie 11 lat temu miała miejsce europejska premiera trzeciej odsłony sagi Heroes of Might and Magic. 4 marca 1999 roku Restoration of Erathia trafiło na sklepowe półki, szybko zyskując status kultowej strategii turowej, które to miano dzierży po dziś dzień. Choć w ciągu tej dekady pojawiły się kolejne odsłony sagi oraz kilka konkurencyjnych tytułów, to właśnie trójeczka ze swoją anachroniczną, bajkową szatą graficzną zagościła na dobre w sercach graczy na całym świecie. W wielu krajach, w tym i Polsce, stale organizowane są najróżniejsze turnieje, w których udział biorą dziesiątki graczy. Jednocześnie fani co i rusz starają się odświeżyć rozgrywkę tworząc patche i mody zmieniające mechanikę gry, wygląd jednostek, czy dodające nowe zamki. Po 11 latach od wydania nie cichną spory dotyczące zmienionej w ostatniej chwili fabuły sagi - wielu graczy nie może się pogodzić z poświęceniem ciekawego połączenia fantasy i s-f na ołtarzu marketingu. Wszystko to świadczy dobitnie o niegasnącej popularności Heroes of Might and Magic III.
Życzę wszystkim fanom, w tym i sobie, kolejnych równie udanych części sagi! Wznieśmy toast na cześć hirków!

Hellburn
11 lat doskonałej, niestarzejącej się gry... Gdyby premiera Heroes 3 odbywała się dziś, zapewne i tak stała by się hitem.
Konqer
Nic tylko pić.
Ascendent
Gdyby premiera odbywała się dziś... Ach :) aż wróciły wspomnienia sprzed tylu lat. Pierwszy raz grałem w demo z CDA i niesamowite emocje wywoływało zejście do podziemi albo zbudowanie klasztoru :D

Kupiłem tę grę już kilka razy, gdy mi się niszczyła płyta lub ginęła zawsze szedłem do sklepu po nową:) Jak dla mnie nie było nigdy tak dobrej gry jak trójka, ani niestety już nie będzie.

Nie było roku żebym do niej nie powracał z sentymentem.

Zdrowie hirków!
Taro
Jedenaście lat i ciągle się nie nudzi. To jedna z najlepszych gier świata.
Konqer
Najlepsza, Taro, najlepsza. Serio - żadna gra sumarycznie nie przybiła mnie do krzesła na tyle godzin.
Haav Gyr
Aż chyba zagram sobie z tej okazji;)) u mnie z H3 konkuruje tylko kilka gier JA2, BG2 czy Fallout2, ale Herosi mimo wszystko są na pierwszym miejscu!
Taro
Konqer - dla mnie każda z części 1 - 4 jest świetna. Każda ma swój urok. No i są jeszcze takie tytuły jak Baldur's Gate oraz Diablo... Do wszystkich wracam prędzej czy później.
Migilet
Najpierw poznałem tą grę u lokatorów. Co jakiś czas parę osób schodziło się grać. ;d Później chodziłem do siostry trochę pograć. W końcu miałem swój komputer. Przechodziłem kampanie. Później sporo grałem po necie. Miodności tej gry nie da się opisać. Mam nadzieje że za 10 lat wciąż ludzie o niej nie zapomną.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.